Konovalova
Коновалова Олена Юріївна

           Автор цього сайту – Коновалова Олена Юріївна.
         

   Багато хто пам’ятає і знає мене за дівочим прізвищем – Маковецька.

   На сьогодні я доктор фармацевтичних наук (2002), професор (2011), завідувачка кафедри фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії Київського медичного університету.

    Народилася 19.09.1966 у м. Харкові, з 7-річного віку постійно живу в Києві. Із Золотою медаллю закінчила середню школу № 33 м. Києва (1983), з Червоним дипломом – біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка (нині – Національний університет ім. Т.Г. Шевченка) (1988) за спеціальністю «фізіологія та біохімія рослин».

    Кандидатську дисертацію я захистила у 25 років (кандидат біологічних наук, тема дисертації: «Біологічні особливості та порівняльна оцінка біологічно активних речовин представників роду Hypericum L. України», 1992);

   докторську – у 35 (доктор фармацевтичних наук, тема дисертації: «Біологічно активні речовини роду Hypericum L. як джерело створення лікарських засобів із заданими властивостями», 2002).

     Старший науковий співробітник (1999).

     Професор (2011).

     Лауреат Премії НАН України для молодих вчених (2000).

     Дійсний член Європейської Академії Природознавства (Великобританія-Чорногорія, з 2012 р.).

 

     Ще студенткою IV курсу я почала працювати у відділі біохімії Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України (1987–1988 рр.), а після закінчення Університету одразу вступила до аспірантури до відділу медичної ботаніки Центрального ботанічного саду АН України (зараз – Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України) (1988). У цьому відділі я пропрацювала до вересня 2003 року, будучи і молодшим науковим співробітником, і просто науковим, і старшим науковим, і провідним науковим співробітником.

       Але, оскільки мені завжди подобалось ділитися своїми знаннями, новою інформацією з іншими людьми (особливо – з небайдужими, які мають живий розум), захоплювати їх різними науковими новинками, то мій шлях неминуче лежав до викладання.

       З 1999 року, працюючи у Ботанічному саду, я паралельно почала викладати фармакогнозію на кафедрі фармації Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (тоді це була одна загальна кафедра фармації з секціями, з 2002 року секція фармакогнозії перетворена на самостійну кафедру фармакогнозії і ботаніки).

     З 1.09.2003 р. від дня створення кафедри фармацевтичної хімії та фармакогнозії Медичного інституту Української асоціації народної медицини (нині – Київський медичний університет) стала її завідувачкою.

 

       Автор 340 друкованих наукових та методичних праць, у тому числі – 16 навчальних посібників, 3 монографій та 13 Патентів України на винахід.

   Член редакційної колегії журналу "Фітотерапія. Часопис" (науковий редактор).

   Член Спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (2004-2012). Кожного року (часто  і декілька разів на рік) опонент кандидатських (або PhD) і докторських дисертацій.

 

     Основні напрямки наукових досліджень – вивчення морфобіологічного різноманіття лікарських рослин; пошук видів, перспективних за вмістом біологічно активних речовин (БАР) для створення лікарських засобів із заданими властивостями; дослідження тонкої молекулярної структури БАР; комп’ютерне моделювання та синтез нових сполук на основі відомих БАР; розробка технології отримання та показників якості нових лікарських фітозасобів.

 

     Закінчила музичну школу № 3 ім. В.С. Косенка (1980) і можу відрізнити ноту «до» від ноти «фа», як говорив актор Леонід Биков у фільмі «У бій ідуть лише старі».

     У дитинстві та юності писала музику, вірші, пісні, а зараз – навчальні посібники, монографії, методички та наукові статті... У студентські роки співала пісні під гітару зі сцени на Університетських святах та біля вогнища на літній практиці, а зараз читаю лекції студентам... У школі була комсоргом класу, а зараз завідую кафедрою...

       Ось вона – діалектика розвитку особистості...

Яндекс.Метрика